Miejskie Przedszkole Nr 26 im. Mariana Mroza

Tygryski

TYGRYSKI

Witamy w nowym roku szkolnym 2023/2024

Tygryski to grupa dzieci 6-letnich, przygotowująca się do podjęcia nauki w szkole.

W grupie Tygryski pracują nauczycielki:

Krystyna Konieczna, Danuta Pękala, Aleksandra Matouszek

W tym roku korzystać będziemy z pakietów edukacyjnych wydawnictwa MAC "Kolorowe Karty" Jest to nowość wydawnictwa wykorzystująca zwierzęcych bohaterów do projektowania przez dzieci własnych uczuć. Dzięki czemu odbywa się to na bezpiecznym dla dziecka gruncie i przy wydatnym wsparciu nauczyciela. Autorkami Naszych pierwszych książek są:

p. Wiesława Żaba – Żabińska , p.Anna Banaś , p. Monika Malecha, p. Klaudia Cebula, p. Jowita Piotrowska i p.Martyna Marzec

Dzieci 6-letnie realizują zadania prowadzące do osiągnięcia dojrzałości szkolnej w sferze rozwoju fizycznego, emocjonalnego, społecznego i poznawczego.

Tygryski  są twórcze i kreatywne. Posiadają dużo wiadomości i umiejętności. Wykonują dużo prac plastyczno- technicznych, znają wiele piosenek i wierszy. Pogłębiają swoją wiedzę przez słuchanie literatury na różne tematy związane z poznawaniem świata. Interesują się literami, czytaniem i pisaniem. Działają matematycznie, bardzo dobrze liczą, znają cyfry, wykonują działania matematyczne.

W grupie organizowane są uroczystości oraz ciekawe wyjścia.

W LISTOPADZIE ZAJMUJEMY SI E TEMATYKĄ:

I TYDZIEŃ

Pada deszcz, wieje wiatr

Zabawy matematyczne

Muzyka deszczowych kropli

Zjawiska atmosferyczne

Deszczowe kompozycje

II TYDZIEŃ

Polskie legendy

Potrawy regionalne

Muzyka ludowa i stroje ludowe

Znane Polki i znani Polacy

III TYDZIEŃ

Ruch to zdrowie

Zdrowe odżywianie

Z wizytą w przychodni

Dbamy o czystość

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

IV TYDZIEŃ

Urządzenia elektryczne

Urządzenia dawne i współczesne

Obowiązki domowe

Domowy kącik kulinarny

Urządzenia w przyszłości

Przypomnimy sobie literki : i, I, t, T, d, D, k, K – drukowane i pisane oraz zapisy cyfrowe liczb: 5,6. Będziemy dodawać w zakresie 9, porównywać liczebność zbiorów. Weźmiemy udział w Dniu Postaci z Bajek, uczcimy Dzień Pluszowego Misia.

Pójdziemy do teatru na przedstawienie pt. „Złota rybka ”, odwiedzimy grób naszego patrona, będziemy współuczestniczyć w akademii z okazji Dnia Niepodległości.