Miejskie Przedszkole Nr 26 im. Mariana Mroza

Króliczki

GRUPA KRÓLICZKI

Witamy w nowym roku szkolnym 2022/2023. W naszej grupie mamy  dzieci 6 i 5 - letnie. Wszyscy razem będziemy poznawać literki, cyfry i wiadomości o najbliższym nam otoczeniu z pakietów edukacyjnych wydawnictwa MAC „Strefa przedszkolaka”. Autorkami naszych pierwszych książeczek są:

p. Wiesława Żaba – Żabińska i p. Jolanta Bieniek oraz cały zespół redakcyjny.

W tym roku szkolnym opiekować się nami będą:

p. Krystyna Konieczna, p. Barbara Konieczna,  p. Joanna Wróbel oraz p. Magda Antosz, która będzie czuwać nad porządkiem w naszej sali. My „Króliczki” oczywiście wszystkim naszym paniom będziemy pomagać – tak, że nasi rodzice będą z nas bardzo dumni.

Grupa „Króliczki ”zna się już od dwóch lat. Potrafimy zgodnie ze sobą współpracować, szanujemy się nawzajem, lubimy bawić się w różnych kącikach, już świetnie rysujemy. Chętnie opowiadamy o swoich przygodach ale potrafimy też słuchać innych. Będziemy aktywnie uczestniczyć w tym roku w życiu przedszkola – przygotujemy przedstawienie późną jesienią, będziemy odwiedzać MBP i uczestniczyć w zajęciach proponowanych przez pracowników biblioteki.

Cały czas doskonalimy nasze umiejętności, samodzielność, sztukę dokonywania właściwych wyborów, uczymy się nowych wierszyków i piosenek. Doskonalić będziemy również nasze umiejętności sportowe, ruch, rytm, prawidłową wymowę oraz będziemy utrwalać język angielski.

Praca dydaktyczno – wychowawcza prowadzona będzie w oparciu o Program Wychowania Przedszkolnego autorstwa Wiesławy Żaby – Żabińskiej, Wioletty Majewskiej oraz Renaty Paździo z Wydawnictwa MAC Edukacja – zgodny z aktualną podstawą programową.

TEMATYKA NA STYCZEŃ 2023

I TYDZIEŃ

Mijają dni, miesiące

• Poznamy literkę „r”, „R”;
  • Przypomnimy sobie nazwy dni tygodnia, nazwy miesięcy i pór roku;
  • Poznamy różne mierniki czasu
  • Będziemy doskonalić umiejętności liczenia od 1-9 i od 9-1;
  • Będziemy bawić się przy piosence „Płynie czas”;

II TYDZIEŃ

Karnawał

• Poznamy literkę „s”, „S”;
  • Będziemy łączyć wyrazy z ich zdrobnieniami;
  • Zaprojektujemy strój na bal karnawałowy;
  • Będziemy utrwalać podział wyrazów na sylaby;

III TYDZIEŃ

Babcia i dziadek

• Wykonamy podarunki dla babci i dziadka;
  • Poznamy literkę „n”, „N”;
  • Będziemy czytać tekst obrazkowo – wyrazowy;
  • Nauczymy się wierszyka dla babci i dziadka;
  • Będziemy dodawać i porównywać liczby w zakresie 7;

III TYDZIEŃ

Mass media

• Rozwiążemy zagadki słuchowe;
  • Wykonamy pracę plastyczną „Robot z figur geometrycznych”;
  • Ułożymy własną grę;
  • Będziemy szukać poznane literki w czasopismach;
  • Będziemy rozmawiać o bezpieczeństwie w mediach;