Miejskie Przedszkole Nr 26 im. Mariana Mroza

Kangurki

„Kangurki ”, to grupa dzieci 4 letnich, które spędzają razem drugi rok w przedszkolu. Dzieci z naszej grupy są pełne energii, ciekawe świata oraz chętne do podejmowania nowych wyzwań. Aktywnie uczestniczą i angażują się we wszystkie proponowane działania. Starają się być dla siebie miłe, szanować pracę swoją i innych, doskonalą nawyki samodzielności i współdziałania w grupie oraz dokonywania właściwych wyborów. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek.

Działalność dydaktyczno-wychowawcza w grupie skierowana jest na wspieranie całościowego rozwoju dzieci w obszarze fizycznym, umysłowym, emocjonalno- społecznym oraz poznawczym. Każdy dzień w przedszkolu wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi, wspólną zabawą w kącikach zainteresowań oraz na placu zabaw .

Wychowawcami  grupy są  panie: Joanna Janiak i Olimpia Golda

W grupie realizowane są programy własne:

"Muzyka i literatura dziecięca jako źródło inspiracji do działań twórczych z wykorzystaniem elementów Edukacji przez ruch (EPR)" Joanna Janiak

"Bezpieczny przedszkolak" Olimpia Golda

TEMATYKA MIESIĄCA:

• W marcu jak w garncu
  • Zwierzęta sprzed milionów lat.
  • Wiosna, ach to Ty!
  • Wielkanoc